Єпископ НЄЛЦУ Павло Шварц відвідав Естонію з офіційним візитом.

23 листопада архієпископ Урмас Віїлма під час Синоду ЕЄЛЦ нагородив його орденом 1 ступеня, від імені Консисторії Церкви.

«Для мене ця нагорода насамперед є символом допомоги з якою  Естонська Церква і народ прийшли до нас в скрутні часи. Це ніби сучасна, дещо змінена, притча про милосердного самарянина, де невеликий народ не проходить поряд в час небезпеки, а навпаки всіляко допомагає потребуючому. Гадаю нам, як народу і Церкві є чому повчитися у естонців» – подякував єпископ. 

24 листопада він разом з Урмасом Віїлма взяв участь у зустрічі з  міністркою соціального захисту Сігне Рісало та Катрі Аслав-Тепанді, начальницню відділу психічного здоров’я МОЗ. Міністр Рісало розповіла, як Естонія допомагає українському народу з початку російської агресії і як влаштована робота з біженцями з України в Естонії. Головний капелан Катрі Аслав-Тепанді розповіла про виклики і працю капеланів з українськими біженцями. Архієпископ розповів про те, як громади та лютерани ЕЄЛЦ підтримують біженців, та яку допомогу надають НЄЛЦУ. Павло Шварц зі своєї сторони поділився досвідом служіння малих спільнот і адресної допомоги, що допомагає будувати безпосередній зв’язок з людьми.

Також він завітав до Євангелічно-Лютеранської громади міста Тарту. Ця громада активно підтримує під час війни харківську Євангелічно-Лютеранську громаду Святого Вознесіння молитвою і фінансової допомогою.

Завдяки підтримці одновірців з Тарту вдалося:

– допомогтти харків’янам, які вимушено покинули місто;

– закупити необхідні медикаменти і продукти харчування;

– відновити з травня працю з дітьми при громаді.

«Естонія є наочною ілюстрацією про євангельську сіль, яка не зважаючи на невелику кількість дає страві смак. Незважаючи на невеликий розмір держави і населення (яке менше, ніж населення Харкова) народ Естонії є відданим другом України і жертовно ділиться, тим що має з нами. Дуже надіюся, що український народ буде памятати не тільки про підтримку від великих держав, але і тих, хто довгий час є відданими союзниками України і щиро допомагають в міру своїх можливостей» – ділиться враженнями Павло Шварц.