28 травня в Угорщині відбувся захід «День місії» місцевої Євангелічно-Лютеранської Церкви, що складається з трьох єпархій. Ця подія є спільною для усіх церков, але кожна єпархія організовує їх в окремому місці з власною програмою. Єпископ НЄЛЦУ Павло Шварц взяв участь у «Дні місії», організованому Північною єпархією ЄЛЦ Угорщини на головній площі Обуди – одного з районів Будапешта під девізом: «Зустріч з Тобою».

“День місії” в Обуді

Павла Шварца запросили прочитати проповідь на ранковому богослужінні у рамках «Дня місії». У своїй проповіді, що безпосередньо торкнулася війни та її наслідків, він сказав:

«Для християн війна також стала випробуванням. Одним довелося переосмислити своє служіння в церкві та ближнім, і знайти у Богові сили перемогти свій страх та безсилля. Іншим довелося наново влаштовувати своє життя у новому місці. Третім довелося переглянути свої ідеалістичні уявлення про «мир у всьому світі» та по-іншому подивитися на необхідність захищати свій народ та своїх ближніх від загарбників, вже маючи досвід артилерійських обстрілів та бомбардувань.

Проповідь Павла Шварца

Але були також інші християни, які перебували в безпечному або відносно безпечному місці. Їм довелося переосмислити Христову заповідь любові та інші слова щодо прийняття людей, які цього потребують. Християнська теорія милосердя стала надзвичайно актуальною для застосування на практиці. І здебільшого християни України, Європи та інших країн відгукнулися, щоб допомогти тим, хто змушений був тікати з дому, рятуючи своє життя або життя своїх близьких».

Проповедь Павла Шварца (видео)

Після богослужіння єпископ-президент ЄЛЦ Угорщини Фабіні Тамаш, який також служить єпископом Північної єпархії, попросив вийти наперед Павла Шварца, його дружину Агату та дітей, які також були присутні на фестивалі, та благословив їх: «Нехай Бог благословить вас, ваших дітей, усю сім’ю та подасть мир: у родині, в Україні, в Європі. Це так чудово, що ви разом змогли приїхати!»

Окрім богослужіння, на «Дні місії» Північної єпархії була насичена духовна та музична програма.

В неділю Павло Шварц звернувся зі словом привітання в Замковій церкві під час богослужіння та разом з єпископом Тамашем роздавав Причастя. Після цього відбулося неформальне спілкування, де всі охочі могли з перших вуст дізнатися про ситуацію в Україні. Німецькомовна лютеранська громада Будапешту передала своє недільне пожертвування для лютеран України.

Спілкування після богослужіння

В понеділок єпископ з родиною відвідали Церковний ЄЛЦ Угорщини. У бібліотеці центру вони мали можливість побачити оригінал заповіту Мартіна Лютера, який є найціннішим документом у колекції.

Ознайомлення з орігіналом заповіту Лютера

В приміщеннях Церковного центру розташована українська школа. Павло Шварц домовився про закупку українських книжок в подарунок на завершення навчального року.