11–14 травня служителі НЄЛЦУ пастор Владислав Цеханович (м. Шостка) і в. о. пастора, предікант Юрій Риков (м. Бердянськ) взяли участь у семінарі, який був організований в м. Києві Українським Біблійним товариством за підтримки Американського Біблійного товариства. На цьому заході відбувалося навчання за класичною програмою «Зцілення душевних ран», розробленою Інститутом Зцілення Травм (Trauma Healing Institute). Цю унікальну програму впродовж 20 років реалізують у понад 100 країнах світу.

Робота в групах

Поширена думка, що для гніву, неприйняття ситуації, розчарування, суму й інших подібних емоцій в житті християн немає місця. Однак життєва практика свідчить про інше: душевні рани дуже схожі на фізичні й можуть завдавати не менше болю та страждань. Душевна травма позбавляє сил, руйнує стосунки, заважає рухатися вперед, довіряти Богові й іти за Ним. У такому стані людина відчуває розгубленість, не бачить виходу із ситуації й може думати, що Бог відвернувся від неї.

Медитація

Будь-які травми потребують лікування, і цей процес може бути доволі довгим. Зцілення – не моментальна дія, а подія в часі. Програма «Зцілення душевних ран» спрямована на те, щоб допомогти Церкві повноцінно та якісно піклуватися про людей з душевними ранами, сприяючи зціленню їх. Вихід є завжди, і ми знаходимо його в Божому Слові, що відкриває нам Іісуса Христа. Він Сам пройшов крізь страждання й біль, Він розуміє нас і хоче допомогти нам. Ми завжди можемо віддати Йому те, що нас пригнічує й руйнує, а натомість прийняти від Нього полегшення, свободу й надію на майбуття.

Практика віденовлення ресурсу. В центрі – Владислав Цеханович

У підсумку базового навчання за програмою «Зцілення душевних ран» учасники семінару засвоїли важливі положення роботи групи зцілення:

  • не нашкодити ні тим, кому ми намагаємося допомогти, ні самим собі;
  • ефект зцілення в групі полягає в самому феномені групи, де відбувається об’єднання та примноження активності й індивідуальних зусиль учасників;
  • поєднання біблійних принципів із принципами психічного здоров’я.

Отримані учасниками сертифікати фасилітаторів 1-го модуля – підсумок початкового рівня, попереду – практика роботи в групах зі зцілення й подальше навчання на другому рівні програми.

Організатори й викладачі створили сприятливу, комфортну, творчу атмосферу, що всім дала змогу відкрити себе по-новому, налагодити щирі взаємини та ефективну взаємодію.

Видача сертификатів