10 березня, у Харкові відбулася зустріч міського голови Ігоря Терехова з представниками Всесвітньої Лютеранської Федерації за участю єпископа НЄЛЦУ Павла Шварца. Сторони обговорили можливості поглиблення співпраці та домовилися про підписання меморандуму про взаємодію найближчим часом.

Ігор Терехов зазначив, що зараз є потреба у допомозі власникам квартир, постраждалим від російських обстрілів, з ремонтом:

«За наші кошти ми вже відновили понад 100 будинків, втім, є певні проблеми з фінансуванням косметичного ремонту самих квартир у відновлених будинках. У цьому ми дійсно потребуємо допомоги», – підкреслив мер міста.

Команда реагування Світової Лютеранської Федерації висловила зацікавленість у відкритті офісу безпосередньо у Харкові та поглибленні співпраці з міською владою.

“Ми готові почати з маленьких проектів і рухатися далі, до більших, поглиблювати нашу співпрацю”, – зазначив представник Київського офісу ВЛФ Марк Мулан.

Єпископ НЄЛЦУ та пастор харківської громади Святого Вознесіння Павло Шварц розповів на зустрічі, що громада є протестантською церквою міста та активно залучена до соціального служіння. «Зокрема ми підтримуємо 120 сімей у Немишлянському районі, поширюючи серед них сертифікати на купівлю продуктів та інших товарів», – зазначив єпископ.

Всесвітня Лютеранська Федерація об’єднує 77 мільйонів віруючих, які є членами 148 церков з 99 країн. НЄЛЦУ сала індивідуальним членом організації в 2022 році. ВЛФ надає масштабну гуманітарну допомогу постраждалим від війни в Україні, та біженцям в країнах Східної Європи.